Archive for Wrzesień, 2017

Stan prawny nieruchomości

Kiedy chcemy wykonać badanie stanu prawnego danej nieruchomości, to przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kwestii. Mianowicie chodzi tutaj o położenie działki, istnienie przeszkód prawnych zabudowy, istnienie przeszkód prawnych w zabudowie określonego rodzaju, istnienie przeszkód fabrycznych do zabudowy, utrudnienia w zabudowie jak również i przeszłość nieruchomości. Są to kwestie konieczne do przeprowadzenia badania dotyczącego stanu prawnego nieruchomości. Oczywiście rozpoczyna się to badanie od dokładnej oceny podłoża działki i jej najbliższych okolic. Uzyskana w ten sposób wiedza nakazuje nam skonfrontowanie tej wiedzy w urzędzie. Oczywiście zbadanie położenia działki dotyczy tego, czy dana działka nie leży w pobliży obiektów, których sąsiedztwo było by dla nas niepożądane. Ponadto w innych etapach należy ustalić to czy działka w ogóle jest dopuszczana do realizacji obiektu o który nam chodzi, czy też będziemy ograniczeni w swobodzie wyboru zabudowy, który często spowodowany jest ochroną krajobrazu.

Izolacje termiczne

Podczas projektowania domu, a więc jednym z pierwszych etapów budowy domu musimy już pomyśleć o odpowiedniej izolacji. Dlaczego? Jest wiele rodzajów materiałów izolacyjnych i niektóre z nich są ciężkie, więc będzie trzeba wzmocnić konstrukcję dachu, oraz fundamentów. Spośród wszystkich materiałów do izolacji do najpopularniejszych zaliczymy oczywiście wełnę mineralną oraz styropian. To na co się zdecydujemy zależeć będzie od kilku czynników. Nie wątpliwe należy wspomnieć tutaj o finansach. Wiemy, że budowa domu jest przedsięwzięciem bardzo kosztownym, to większość osób decyduje się na oszczędność jeśli chodzi o izolację. Jednak nie tylko powinniśmy kierować się ceną. Również właściwości oraz cechy danego materiału ociepleniowego mają wpływ na naszą decyzję. Styropian jest tani, za to jednak łatwopalny, a więc nie zapewnia nam ochrony przeciwpożarowej jak ma to miejsce w wełnie mineralnej. Tutaj jednak musimy liczyć się ze znacznie większymi kosztami, co wpływa na to, że styropian ciągle zajmuje pierwsze miejsce.

Podbijanie fundamentów

Fundamenty stanowią podstawę każdego budynku. Jeśli są one wylewane w nowym domu, to musimy zadbać o jej odpowiednie wykonanie. Jednak jeśli jest to budynek stary i przygotowujemy się do prac remontowych związanych z ociepleniem, często okazuje się , że wymagają one odpowiedniego wzmocnienia. Podbijanie fundamentów należy do zadań fachowego wykonawcy. Aby podbić fundamenty konieczne jest posiadanie odpowiedniej wiedzy budowlanej. Potrzebny będzie nie tylko projekt konstrukcyjny, ale również musimy zgłosić rozpoczęcie robót. W niektórych przypadkach podbijanie fundamentów może zostać uznane za przebudowę, i wtedy wymagane będzie zdobycie pozwolenia na budowę. Na czym w ogóle polega podbijanie fundamentów? Głównie na zabezpieczaniu ław fundamentowych przed osiadaniem lub przesunięciem. Bardzo często okazać się może że podczas remontach prowadzonych w domu, może okazać się, że w trakcie budowy fundamentów pierwotnych zostały popełnione błędy. W takich sytuacjach najbardziej wymagane jest odpowiednie wzmocnienie fundamentów.

Domy z bali

Domy gotowe w ostatnim czasie zyskują coraz większą grypę zwolenników. Przyczyną tego jest przede wszystkim krótki czas budowy, który wynosi maksymalnie trzy miesiące. Bardzo często mówi się o tym, że gotowy dom można zmontować w ciągu kilku dni. Jeśli chodzi o domy gotowe z bali to można je budować na dwa sposoby. Pierwszy sposób to układanie bali drewnianych jeden na drugi i łączenie na pióro i wypust, a drugi to stawianie najpierw pionowych słupów w pomiędzy nie wsuwa się poziome bale. Zastanawiasz się, czy domy drewniane się ociepla? Tylko wtedy gdy istnieje taka potrzeba. Wtedy jednak nie jest to ocieplanie styropianem, ale wełną mineralną. Układa się ją od wewnętrznej strony a następnie zabezpiecza przed zawilgoceniem. Zabezpieczenie to jest folią paroizolacyjną od wewnątrz. Również od zewnątrz wełna mineralna chroni nas przed wiatrem. Wiele osób nie decyduje się na tę technologię z prostych powodów – konieczne jest tutaj zatrudnienie wyspecjalizowanej ekipy, która posiada umiejętności ciesielskie i duże doświadczenie w tej materii.

Prace budowlane

Prace budowlane ze spokojem można wspaniale dopasować do kwestii swoich możliwości. Kiedy zabieramy się za budowę tarasu, który powstaje z naszego balkonu, musimy pamiętać, że ważne jest, aby wszystko było dopasowane względem najbardziej adekwatnych kwestii. Prace budowlane mogą opierać się na kwestiach murarskich, gdzie każdy z pracowników, na pewno powinien się na tym dobrze znać. Prace budowlane doskonale będą uwzględniane pod kwestią wspaniałych możliwości. Czasami możliwości są nie za duże, wszystko można przyrównać do elementów finansowych, których często braknie na konkretne elementy. Człowiek zaciąga kredyt po to, aby uwzględnić w tym wszystkim kwestie budowy swojego, wymarzonego domu, jednak czasami nie wszystko w ten sam sposób wygląda. Prace budowlane będą z pewnością, bardzo dobrze postrzegane w wielu kategoriach. Nie jest nigdy w ten sposób, że prace się zwracają. Niestety, aby mieszkać w wymarzonym budynku, trzeba w niego zainwestować, całkiem spore pieniądze, które mogą bardzo dobrze zostać postrzegane w kwestii kredytów.

Z piwnicą czy bez

Już na etapie projektowania kiedy chcemy wybudować własny dom musimy się zdecydować czy chcemy mieć piwnicę czy nie. Oczywiście jeśli chodzi o gotowe projekty domów w katalogu, to większość tam jest niepodpiwniczonych. Jeśli jakiś z nich nam się podoba, a nie ma piwnicy a nam zależy na tym by ona była, to musimy wiedzieć, że bardzo łatwo idzie w nich przeprowadzić modernizację. Osoby, które nie mają zbyt dużych środków finansowych nie decydują się na piwnicęwiąże się to z dodatkowymi kosztami. Tutaj jeszcze koszty będą się zwiększać, jeśli będziemy chcieli zaadoptować piwnicę jako pomieszczenia mieszkalne. W ostatnich czasach jest to popularne, więc musimy się na to przygotować. Warto budować dom z podpiwniczeniem szczególnie wtedy gdy dysponujemy niewielką działką. Wiemy, że jeśli jest mała działka, to nie tylko nie możemy pozwolić sobie na duży rekreacyjny ogród, ale również na postawienie osobno garażu. I tutaj warto zastanowić się nad garażem w piwnicy. W ostatnim czasie wiele osób się na takie rozwiązanie decyduje.