Archive for Grudzień, 2017

Remont w bloku

Remont w bloku bardzo często dotyczy generalnie takich elementów jak wymiana okien czy też podłogi. Pod względem budowlanym to rzadko, kiedy mówi się tutaj o zmianie organizacji pomieszczeń. Generalnie jest to tak małe mieszkanie (zwykle nie przekracza ono 100 metrów kwadratowych), że z pewnością ciężko jest przeprowadzać tutaj jakieś budowlane rewolucje/ Czasami burzeni ścian działowych na rzecz pieszego pomieszczenie może się zdarzyć, zwykle wtedy, kiedy z domu wyprowadzą się już dorosłe dzieci. Remont w bloku w większości przypadków jest dostosowany tylko ogólna organizacja dotyczącą zmiany wizerunku takiego wnętrza. Malowanie ścian, gipsowanie, szlifowanie na gładko, to główne powody, dla których zatrudniani są fachowcy. Czasami dochodzą też prace związane z wymianą, czy też dostosowaniem po raz pierwszy płytek ceramicznych na podłodze w kuchni i łazience a także na określonych ścianach. Oczywiście są też inne elementy, w których kwestie budowlane są niezastąpione właśnie w takim bloku.

Warunki uzyskania pozwolenia

Budowy domu nie możemy rozpocząć jeśli nie mamy pozwolenia na budowę. Więc jakie warunki musimy spełniać by uzyskać taki dokument? Przede wszystkim naszym zadaniem jest złożenie wniosku w starostwie ze wszystkimi kompletnymi dokumentami. Nie tylko musimy dołączyć miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego i projekt domu, ale również oświadczenie o posiadanym prawie do dysponowania nieruchomością na cele budowlane. Wniosek możemy wydrukować w internecie , wypełnić go i złożyć w starostwie. Urząd ma 65 dni na wydanie pozytywnej lub negatywnej decyzji. Jeśli będzie to negatywne decyzja, to możemy w ciągu 14 dni się odwołać do wojewody. Wtedy pod uwagę są brane wszystkie szczegóły nawet te najmniejsze. Jednak negatywne pozwolenie zdarza się rzadko. Najczęściej jest tak, że je otrzymujemy. Pamiętajmy jednak o tym, że nie możemy przystąpić do prac budowlanych tego samego dnia co otrzymamy pozwolenie na budowę. Uprawomocnia się ono dopiero po 14 dniach od jego otrzymania. Następnie należy zawiadomić o dniu rozpoczęcia prac budowlanych i wtedy po 7 dniach od zgłoszenia możemy rozpocząć budowę.

Własny dom

Każdy z nas marzy o posiadaniu własnego domu. aby jednak było to możliwe musimy przejść przez wiele etapów. Pierwszym z nich jest oczywiście zakup działki. To pierwszy krok do posiadania własnego wymarzonego domu. Pamiętajmy jednak o tym, że nawet zakup działki budowlanej nie będzie oznaczać, że możemy wybudować tam dom jaki tylko chcemy. O tym mówi nam plan zagospodarowania przestrzennego. Drugi krok dotyczy projektu budowlanego. Jest on zaliczany to jednych z najtrudniejszych dla nas etapów. Tutaj liczyć musimy się z poświęceniem czasu. mamy dwie możliwości: projekt gotowy lub indywidualny. Trzeci krok dotyczy przyłączy, a więc powinniśmy dowiedzieć, się czy w planie zagospodarowania działki jest wzmianka na temat przyłączy. Zanim jednak zaczniemy budowę musimy pamiętać o odwiedzeniu urzędów. Aby uzyskać pozwolenie na budowę musimy złożyć wniosek, do którego dołączamy projekt oraz plan zagospodarowania przestrzennego. Ostatni krok dotyczy pozwolenia na budowę, które uprawomocnia się po 14 dniach od otrzymania go.

Remonty wewnątrz budynku

Remonty budynku bardzo często są przedstawione na zasadzie dostosowania mieszkania. Często budowa tutaj ogranicza się do przedstawienia ścian w jak najlepszy sposób. Generalnie bardzo często jest mowa tutaj o konkretnych pomysłach, takich jak dostosowanie specjalnych gipsowych półek, które mają wyglądać jak wewnątrz ściany. Remonty wewnątrz budynku bardzo dobrze się prezentują tym bardziej, jeśli chodzi o kwestię dopasowania określonych elementów. Remonty mogą także być dostosowane do kwestii zmiany podłogi, co dość stosunkowo często się przeprowadza. Zazwyczaj rezygnuje się z drewnianych podłóg czy parkietów, na rzecz bardzo estetycznych i wspaniałych paneli podłogowych. Takie podłogi bardzo gustownie się przeprowadzają a ich montaż jest niezwykle łatwy. Jeśli jednak nie mamy doświadczenia możemy przecież poprosić ekipę remontową, która w mgnieniu oka wymieni podłogę. Sami zaś nie będziemy musieli nic robić. Budownictwo to bardzo szeroka kwestia, która opiera się na wielu przydatnych i potrzebnych pracach.

Remont kawalerki

Remont kawalerki pod względem budowlanym może być dopasowany do kwestii zmiany organizacji pomieszczeń. Na czym rzecz stoi w takim kontekście? Przede wszystkim na tym, że kawalerka jako mieszkanie często jest dostosowana do tego, że pomieszczenie jest połączone z kuchnią. Zdarza się, że to bardzo utrudnia, ponieważ jakby nie patrząc na to, jest to ograniczenie, zarówno do pomieszczenia głównego jak i do pomieszczenia kuchennego. Remont kawalerki bardzo dobrze pozostaje uwzględniony pod wieloma względami. Zamykanie pomieszczeń nie jest tutaj trudne, w grę wchodzą kwestie murarskie. Czasami jednak takie rozwiązanie nie należy do najlepszych ze względu na to, że obydwa pomieszczenia zarówno salon jak i kuchnia pozostają znacznie bardziej pomniejszone. Może też tak być, że w kuchni poza meblami oraz podstawowymi sprzętami gospodarstwa domowego nic się nie zmieści. Remont kawalerki z pewnością będzie wspaniale uwzględniony także pod pretekstem dostosowania nowego remontu, przez co wnętrze będzie wyglądało zdecydowanie lepiej.

Parterowy budynek

Parterowy budynek jest jedną z wielu możliwości, w której budownictwo czuje się najlepiej. Generalnie znaczenie maja takie elementy jak wygodny układ pomieszczeń, bez tego raczej nie można mówić o konkretach. Parterowy budynek bardzo często zostaje przyrównany do kwestii możliwości dalszej rozbudowy, jeśli zajedzie taka potrzeba. Oczywiście jest to jak najbardziej możliwe zwłaszcza wtedy, kiedy chodzi o dzieci, które założyły własne rodziny. Domek parterowy na dwie rodziny to na pewno za mało, ale jeśli jest możliwość dalszej rozbudowy, wówczas takie piętro może spokojnie wystarczyć dla jednej z tych rodzin. Parterowy budynek znacznie szybciej zostaje wybudowany w porównaniu z budynkiem piętrowym. Parterowy budynek bardzo często zostaje przedstawiony jako kwestia dotycząca generalnie kwestii powiązanych z innymi możliwościami rozbudowy. Wszystko jest ograniczone tylko działką. Na parterze przewiduje się kilka pomieszczeń, jest to niewielka ilość, która dla tradycyjnej czteroosobowej rodziny powinno wystarczyć.

Okna antywłamaniowe

Wyjeżdżając na wczasy czy urlop zawsze jest taka obawa, że gdy wrócimy możemy zastać nasz dom po włamaniu. Nikt z nas nie może temu zapobiec, jednak troszkę możemy to włamywaczom utrudnić. Wystarczy zorientować się na rynku okiennym co mogą nam zaproponować. Dostępnych jest w takich salonach wiele okien antywłamaniowych, więc dobrze trzeba się zastanowić nad tymi konkretnymi. Przede wszystkim okna antywłamaniowe muszą posiadać dużo dodatkowych zabezpieczeń. Główną zaletą takich okien są ich metalowe okucia oraz dobrej jakości szyby. Ludzie coraz częściej decydują się na takie okna w celu pozbycia się włamań do domów. Również w tej ofercie dostępne są drzwi antywłamaniowe, które też warto kupić. Zwłaszcza, że większość włamywaczy włamuje się do domów głównie przez okna oraz drzwi. Jeśli więc postaramy się o okna i drzwi antywłamaniowe, z którymi włamywaczom będzie ciężko. Więc my spokojnie będziemy mogli wyjeżdżać na wczasy oraz na urlop na dłuższy czas. Nie będziemy musieli podczas takiego wyjazdu prosić o pomoc sąsiadów, aby mieli nasz dom na oku.

Koszt budowy

Koszt budowy bardzo często może dotyczyć takich elementów jak materiały oraz płaca dla pracowników, którzy wykonają projekt budowy. Odnośnie projektu to trzeba jeszcze powiedzieć, że wymaga on zdecydowanie innych kwestii. Czasami praca architekta jest oparta na drogich kwestiach. Nic w tym dziwnego, skoro on jest odpowiedzialny za całą taką budowę, musi bardzo dobrze zarabiać. Koszty budowy to także kwestia materiałów, ale też i narzędzie. Kiedy kupujemy pustaki, które będą uwzględnione jako piwnica, trzeba także pomyśleć, o tym, ze to nie wszystko. Do tego dochodzą także elementy dekoracyjne, które będą stanowić bardzo dobre odzwierciedlenie w stosunku do kwestii prac wykończeniowych w tym budynku. Nie tylko będą one stanowiły element zewnętrzny, ale także i wewnętrzny, co bardzo dobrze jest przewidziane w przypadku nowoczesnego budownictwa. Koszty budowy mogą bazować w granicach kilkuset tysięcy złotych, co dla niektórych może stanowić bardzo poważny problem finansowy, trzeba będzie przewidzieć wszelkie ewentualności.